Hidayet Türkoğlu | HİDO Yüzme
Hidayet Türkoğlu Basketbol ve Spor Okulları 2008 yılında Kadıköy / Moda da antrenmanlarına 142 sporcu ile başlamıştır. Kendine misyon olarak daima sporun birleştirici yüzünü benimseyen spor okullarımız Türk sporuna başarılı sporcular yetiştirmeyi hedeflemiştir.
572
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-572,ajax_fade,page_not_loaded,,no_animation_on_touch,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-10.1.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive
 

HİDO Yüzme

ÇOCUKLAR İÇİN YÜZME

Yüzme sporu birçok sporla kıyaslandığında zor ve birçok fedakarlık gerektiren bir spordur. Yüzücüler için yüzmeyi sevmek bu fedakarlıklara göğüs germeyi kolaylaştırır.
Çocuklarımızı doğabilecek olumsuz alışkanlıklardan uzak tutmak,fiziksel,ruhsal ve sosyal olarak insan vücudunu en çok geliştiren yüzme sporunu sevdirmek amacıyla havuzumuzda aşağıda belirttiğimiz saatler arasında hizmet vermekteyiz.

Amaçlarımız;

  • Yüzme bilmeyenlere yüzme öğretmek,
  • stil geliştirici çalışmalar,
  • performansı iyi olan öğrencileri kulüp takımına almak,
  • sağlıklı ve disiplinli bir eğitim prensibi kazandırmak.

YETİŞKİNLER İÇİN YÜZME

İnsanların ilerleyen yaşlarına rağmen yüzme öğrenememsinin çeşitli sebepleri vardır.Bunlar ; yetiştikleri ortam,su korkusu olarak çoğaltılabilir.
Yetişkinler için yüzme derslerimizde hiç yüzme bilmeyenlere yönelik suya alışma çalışmalarımız olduğu gibi az yüzme bilenler için de daha az yorularak daha düzgün bir yüzme stiline sahip olmalarını da sağlıyoruz.
Ayrıca yüzme bilen,hayatta karşılaşılabilecek stresli çalışma ortamından kendini bir nebze olsun uzaklaştırmak isteyen üyelerimiz için de saatlerimiz bulunmaktadır.Bu saatler içerisinde üyelerimiz kendilerine ayrılan kulvarlarda yüzebilmektedirler.

Emre Karadeniz
Sms : (0546) 915 55 51

SENKRONİZE YÜZME

Senkronize Yüzme sporu, halk arasında bilinen adıyla Su Balesi, yüzme, dans ve cimnastiğin buluştuğu, görünenin aksine oldukça zor ama bir o kadar da keyifli bir spor dalıdır. 1900′lü yılların başında ortaya çıkmış, ancak uzun yıllar sirk ve panayırlarda gösteri şeklinde sunulmuştur. 1952 yılında Dünya Yüzme Federasyonu (FINA) tarafından tanınarak, aynı yıl düzenlenen olimpiyatlarda gösteri olarak yer almıştır. 1973′te ilk Senkronize Yüzme Dünya Şampiyonası gerçekleştirilmiş olup 1984′te Olimpiyat programına dahil edilmiştir.

Ülkemizde 1993 yılında ilk defa çalışmalarına başlayan Senkronize Yüzme Takımı, 1999 yılına kadar gösteri amaçlı çalışmalarını sürdürürken, 1997 yılında düzenlenen Avrupa SuTopu Şampiyonası’nda yapılan gösterinin ardından 1999′da Türkiye Yüzme Federasyonu bünyesine dahil edilmiştir.

BABY SWIM

Swimbaby bebeklere ve okul öncesi çocuklara doğuştan sahip oldukları dalış ve su altında nefes tutma refleksini, verilen komutlar sayesinde kullanmalarını öğreten, fiziksel, ruhsal ve sosyal gelişimlerini destekleyen bir su aktivitesidir.

1-4 yaş arası bebeklerin ve okul öncesi çocukların ebeveynleriyle kaliteli ve eğlenceli vakit geçirmelerini, bununla birlikte güvenli bir şekilde yüzmenin altyapısını oluşturmalarını hedef almaktadır.

HİDO Yüzme Hakkında Bilgi Almak İçin Bize Ulaşın.